Дитина і музика

Музика для дитини - світ радісних переживань. Щоб відкрити двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і, перш за все, музичний слух і емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної функції. Якщо дорослий якомога ближче стикається зі світом дитинства, якщо вони разом мріють, фантазують, сміються і грають, то діти відчуваючи цю близкість дорослого, відкривають їм свої таємниці, почуття та емоції. Як це прекрасно - знайомити дітей з музикою. Діти дуже люблять слухати. Треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу, щоб вони не тільки слухали.але й розуміли, про що ця пісня, вслухались в звучання слів та словосполучень. Музика,як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей способом вираження почуттів,настрою,ідей. Слухання музики розвиває інтерес до неї,любов, розширює кругозір, підвищує музичне сприйняття. Музика для слухання буває вокального та інструментального характеру. Це можуть бути пісні виконані батьками, чи музичні твори у грамзапису, ауді та відео записах. Для кращого запам”ятовування пісні,чи музичного твору,можна асоціювати його з тим,що бачить дитина навкруг себе. Намалювати те, про що вона чула. Дуже гарно запам”ятовують діти пісні з мультфільмів, тому,що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя.Батьки повинні вчити дитину любити пісню,насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність. Для розвитку ритмічного сприйняття треба користуватись музичними інструментами.В домашніх умовах це можуть бути такі предмети: ложки, палички, камінці, пляшечки чи коробочки, які наповнюють крупою, горохом, квасолею.  Для розвитку танцювальних здібностей потрібно якомога більше розвивати у дитини потребу в рухах, давати можливість розвивати танцювальну творчість, щоб дитина одержувала максимум задоволення. Якщо музика визиватиме у вашої дитини позитивні емоції, вона сприйматиме навколишній світ гармонійно і оптимально.